Jussi Lampi palkattiin Alavuden kulttuurikoordinaattoriksi – ”Täällä saa olla luova"
Näyttelijä, muusikko Jussi Lampi aloitti marraskuussa työt Alavuden kaupungin kulttuurikoordinaattorina. Sitä ennen hän työskenteli vapaana näyttelijänä 30 vuotta.Häntä on nähty teatterilavoilla ja lukuisissa elokuvissa. Lisäksi Lampi on tehnyt töitä ääninäyttelijänä ja soittanut rumpuja eri kokoonpanoissa 1970-luvulta lähtien.
Näyttelijä, muusikko Jussi Lampi aloitti marraskuussa työt Alavuden kaupungin kulttuurikoordinaattorina. Sitä ennen hän työskenteli vapaana näyttelijänä 30 vuotta.
Häntä on nähty teatterilavoilla ja lukuisissa elokuvissa. L...
Haluatko lukea enemmän? Kirjaudu sisään tilaajatunnuksillasi
Kuntalehden digitilaajana saat pääsyn kaikkiin verkkosisältöihin, tähtijuttuihin sekä kattavaan näköislehtiarkistoon.
Haluatko uppoutua uutisiimme myös ilman päätelaitteita? Täydennä tilaustasi printillä! Tilaa printtilehti osoitteessa kuntalehti.fi/tilaa